Genel

Şşş Kimseler Duymasın 🤫

Geceleri uykundan uyandığında bir bardak su içebilmek için mutfağın yolunu tuttuğunda, parmak uçlarında adeta uçar gibi, bardağın şıngırtısını minimal seviyede tutarak hatta ve hatta suyu içerken yavaş yavaş yutkunduğun zamanı hatırla bunun tüm sebebi uyuyan insanları uyandırmak istememen değilmi?

Şimdiii öyle bir yaşam sür ki, parmak uçlarında sessiz sedasız at adımlarını kimsecikler duymasın ayak seslerini.
Yaptığın işlerin sonucunda küçük veya büyük sesler çıkacaktır elbette… Bu sesleri yalnızca sen duy. Unutma ki etrafında ki insanlar o sesi abartarak anlatacaklar sana, aldırış etme yaptığın işin nedenli büyük veya küçük olduğunu sen biliyorsun.

Kendi ulaşılmazını yalnız sen biliyorsun…

Günün birinde çocuklara ne olmak istedikleri sorulur, kalkan ellere tek tek cevap hakkı veren öğretmen bir çocuğu daha kaldırır ayağa, çocuğun cevabı ise sınıfı kahkahaya boğar. Çocuk; ben bu ülkenin başbakanı olacağım der, çocuğun ismini duyunca ya kadar sizde gülebilirsiniz bu ironik cevaba. Çocuğun ismi, Mesut Yılmaz…

Demem o ki hayatınız ile ilgili kararları ve gelecek vizyonunuzu oluştururken işin sonucunun nerede biteceğini yalnızca siz bilebilirsiniz. Belli bir olgunluk seviyesine ulaştıkdan sonra size yapılan yönlendirmeler boş gürültülerden ibaret olacaktır.

Kendi içinizde içselleştirdiğiniz hedefler mutlaka vardır. Bu hedefleri mümkün olduğunca kimseyle paylaşmayınız. Size özel olmasına özen gösterin. Tam tersine etrafınızdaki insanlara ters psikoloji de uygulayabilirsiniz. Hedef şaşırtmak bazen etrafınızdaki insanların dost mu yoksa düşman mı olduğunu kanıtlayabilir. Benden sana bir tavsiye…

Çok fazla insanın bulunduğu yerden kaçın…

Eskilerin bir sözü; nerde çokluk var ise orada bir sorun vardır. Tek bir ideoloji, tek bir fikir, tek, tek, tek…

Kendini geliştirmek istiyorsan eğer bu ortamlara ne uzak ne yakın ol.

Herşeye rağmen arkanı dönüp baktığında iyi şeyler görmen gerekiyor.

Bu cümleyi niye kurdun şimdi deme bana. İyi veya Kötü şimdiye kadar bir hayat yaşadın, gözlerini bir an için kapat ve hayatın bir film şeridi gibi hayal dünyanda akıp geçsin. Gözlerini açtığın anda neler hissettin, mutlu mu, yoksa üzgünmüydün?

Mutluysan eğer şimdiye kadar ne yaptıysan devam et, yok şayet üzgünsen inan hiç önemli değil. Bugünü kendi dünyan için bir milat kabul et.

Yaşamında birşeyleri değiştir, çoktandır kafanın içinde dolaşan o hep yapmak istediğin şeyleri yap, düşündüklerini gerçekleştir. Düşün, dene, uygula, neticelendir.

Bakarsın bu yazı hayatını değiştirir. Bunun mutluluğunu benimle de paylaş lütfen…

Şşş 🤫

Her ne olursa olsun hayat senin hayatın, dışardan müdahale ettirme yaşantına. Hiç bir zaman umutsuzluğa kapılma, yaşamış olduğun hayat da hep çiçekler açacak, çiçekleri kurutmamak senin ellerinde. Yaşadığın hayatı imrendiğin güzel bahçelere çevirmek de senin ellerinde.


Şşş sessiz ol bizi duymasınlar. 🤫

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?
%d blogcu bunu beğendi: