Düzen’in Cehennemi - Kadir KÜÇÜK
Genel

Düzen’in Cehennemi

Abone Ol 

“ Bugün, yeryüzündeki cehennem sansüre tabi”

Пример HTML-страницы
Пример HTML-страницы

Bir kitapta okuduğum cümleydi. Kendi içerisinde derin anlam barındıran bu cümle, bize hayattayken cehennemi yaşatan totaliter rejimlerin baskıcı uygulamalarını getirdi aklıma. Cehenneme gitmeyi hakedenler bu dünyada herkesin tadabileceği cehennem yarattılar. Ve bunun adına ‘ Yeni Dünya’ dediler. Herkes her şeyin farkında fakat hiçkimsenin konuşmaya mecali yok. Bu dünya düzeninde kim başını kaldırsa eğmeye mecbur bıraktılar. Zorla dayatılan kurallara çocuk yaşamızda okulda başlattılar. Öğretmen sınıfa girince herkesin ayağa kalkması saygı mı yoksa biyo politika uygulaması mı ? Düzen, disiplin,adı altında insan yaşamını cehenneme çeviren yetenek. “Sussam gönül razı değil, konuşsam tesiri yok” cümlesi tam da bu düzen için söylenmiş olmalıdır.

Düzen baskıladıkça artan olumsuz şartlar insanları ezmeye, mahvetmeye devam etmektedir. Ve birçok alanda gücü eline geçiren düzen, ona karşı çıkan herkese “akıl sağlığında problemi var” damgası yapıştırmaktadır. O halde bu dünya cehennem değilde nedir ?

Abone Ol 

AysglKpnck94

Ben Ayşegül Kapancık, Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler mezunuyum. Araştırma, okuma ve yazma ile ilgiliyim. Yazarlık eğitimleri almış bulunuyorum. Bu yolda kendimi olabildiğince en iyi seviyeye getirmeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

REKLAM
Başa dön tuşu
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?
%d blogcu bunu beğendi: