Squid Game - Kadir KÜÇÜK
Genel

Squid Game

Abone Ol 

Squid Game, Moesha Mitchell tarafından şaşırtıcı bir şekilde yönetilen karamsar bir çocukluk tarzına sahip bir kısa film. Film, online oyunların kötü etkilerinden söz eden ve tüm çalışmalarına kaynak olan bir özelleşmiş çocukluk deneyiminden beslenmektedir.

Filmin konusu, attan oynayan ve etrafında diğer dehşetli oyuncuların dolaştığı the Squid Game’dir. Oyun, çocukların devamlı olarak denemeden önce göz önüne alamadıkları bazı komik kurallara sahiptir. Oyuncu, her oyunu kazanmak ve üst seviyeye çıkmaya çalışırken diğer oyuncular tarafından saf bırakılmaz. Akıldışı kurallara ve bedava oyun seçeneklerine sahip bir atmosferde. Oyuncunun hayatta kalabilmesi için yapabileceği tek şey yoktur.

Filmin yönetmeni, izleyicileri bu kısa filmde karşı karşıya bulunan risklerin bir parçası olarak sunarken, bunu çok güçlü bir teknik kullanarak gerçekleştiriyor. Oyuncuların her birinin ne kadar oynadığı, kimler ile oynadığı, hangi gerçek hayattan kısmen aşinalıklarının olduğu ve nasıl türleri şekillendirdikleri her seferinde farklı olacak şekilde filmde deneyime taşınmıştır.

Etrafta eğlenceli gibi gözüken oyun, korkutucu bir biçimde gerçeğin bireysel çocukluklarının bir parçası olarak sundu. Bireylerin gerçek yaşam aktivitelerinin nasıl belirlendiğini, özellikle de kısa film çalışmalarının bu tür etkileşimleri herkese iletti.

Tüm bu çarpıcı kalite ve karamsar konuşma tarzına rağmen, Squid Game yine de bir miktar umut veren bir şekilde sonlanmıştır. Yönetmenin umutsuzluğu, sıkıntıyı ve teklifleri arasındaki savaşı canlı halde tutarken, çocukların riskleri anlayarak ve belki de başarıya ulaşmak isteyerek tüm öğrenimlerini ilerletmesine izin vermesi, filmi gerçekten izleyicileri kendilerinden bahsetmemiş olan bir çocukluk ile uzak ve yakın kökleri arasındaki bağları kondurmaya izin veriyor.

Mitchell’in başarılı oynadığı Squid Game, çocukluğa faydacı olmadan karşı karşıya kalan sorunların güvenilir bir ortamda. İlerlemelerine izin verirken, eğlenceyi bunların arasında dengeleyebilen kültürel bir bağlantı arayışına özendiriyor.

Squid Game dizisini izlemek için lütfen bağlantıya tıklayın.

Abone Ol 

Kadir Küçük

Site Yöneticisi ve Kurucusu I Araştırmacı I Yazar I Şair I Web Site Mimarı

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?
%d blogcu bunu beğendi: