Genel

Dünyalık mı ? Ahiretlik mi ?

Пример HTML-страницы
Abone Ol 

İnsan ne için yaşar sorusunu sorarak başlayalım. Bu soruyu daha önce çok duyduğunuzu biliyorum. Belki de her defasında farklı cevaplar verdiniz. Ama bu soruyu her gün sormamız gerekli değil mi ?

Пример HTML-страницы
Пример HTML-страницы

Çünkü bu bize benliğimizi hatırlatır. Ne için yaşadığımızı, Neden bu Dünyaya geldiğimizi…

Sahi neden geldik biz bu Dünyaya ?

– Çalışıp çok para kazanmak için, Mal, Mülk, Arsa, İş sahibi olmak için, Okumak Devlette bir işe girip hayatımızı kurtarmak için olabilir mi ?

Tabi ki bunların hepsini çevrenizde birçok kişi de görmüş, istemiş ya da size bunları nasihat olarak vermiş olanları da bilirsiniz.

Ama HAYIR ! Diyebildiniz mi ?

Sizleri bunları dileten Nefsiniz olabilir ve yahut Şeytanın fısıltısı…

Birçok insan bunu neden düşünür yani biz neden Dünyalık olanları, Dünya için düşünürüz de Ahiret için düşünmeyiz.

Bizlere bu Dünya da verilen her şeyin bizi Yaratandan bize birer armağan olduğunu ve bizim bu Dünya da imtihanımızın olduğu hiç düşünmez miyiz ?

Bu Dünya da görmüş olduğumuz her şey onun’dur. Ve ancak onun isteğiyle biz bunlara sahip olabiliriz. O halde insan neden muhtaç olduğunda Allah’a değil de Kul’a yalvarıp istemektir. O halde bu Dünya da zenginliğe sahip olanlar neden ben kazandım diyipte Allah’ı unutmaktadır.

İşte bunları anlamamış olanların kurtuluşa erişmesi de zor olacaktır. Çünkü Dünyalık olanlara bağlanmış bir yaşam felsefesinde hayatını sürdürmektedir. Ebedi olan Ahireti unutmuş aklı fikri Dünya hayatı olmuştur. Ahiret için çalışan, insanlara faydalı olmaya çalışan, rızık derdi olmayan (rızkını Allah’tan bekleyen) insanları da eleştirir olmuştur Dünyalık malı düşünenler. Hadi kendini yaktın da, Ahireti düşünene neden engel olmaya çalışırsın. Kıskançlıktan mı yoksa ?

Dünyalık hayatı düşünen kardeşim, Hayatını Dünya meşgaleleriyle meşgul etme, rızık derdine düşme ve şeytani insan vesveselerine kulak asma. Çünkü bunlar seni sonsuz lütuf olan Ahiret yaşamından uzaklaştırır.

Ve şimdi kararını ver !

Dünyalık mı ? Ahiretlik mi ?

Yzr; Kadir KÜÇÜK

Abone Ol 

Kadir Küçük

Site Yöneticisi ve Kurucusu I Araştırmacı I Yazar I Şair I Web Site Mimarı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?
%d blogcu bunu beğendi: