Tünelin sonunda ışık aramak - Kadir KÜÇÜK
Genel

Tünelin sonunda ışık aramak

Abone Ol 
“Umut herzaman vardır
Tünelin sonunda ki ışık”

Hayat inişler ve çıkışlardan ibarettir. Bazı olayları sorunsuz atlatabilirken, bazıları bizi çok derinden etkiler. Hayat, labirente benzer hep seçim yapmak zorunda kalırız ve farklı yolları deneriz. Bazen yanlış yolu seçeriz, bazen doğru yolu. Kaldı ki çıkmaz yola düşeriz. İşte bu çıkmaz yola düşünce, dönmek bazen çok zor olabilir. Bundan önceki bildiğimiz tüm yolları unuturuz ve sadece bu önümüzde görmüş olduğumuz duvara odaklanırız. Geri kalan ne varsa unutulur. Hayat durur bizim için, tıpkı kaybolmuş bir çocuk için. Ne yapacağımızı nereye gideceğimizi bilmeyiz. Destek bekleriz, herhangi bir ipucu, belki biraz yardım. Kendimizi kaybetmiş ve yenilmiş hissederiz. Ben kimim, gerçek benliğim nereye kayboldu? Bunun gibi sorular aklımıza gelir. Çaresizlik içinde, tünelin sonunda bizim karanlığımızı aydınlatacak kurtarıcı ışığı ararız. Ne kadar kendimizi kurcalamaya başlarsak bir o kadar bu karanlıkta kayboluruz. Aynada kendi yansımamızı göremez oluruz. Böyle durumda sakin kalmak lazım, çünkü çözümü olmayan sorun yoktur. Evet, gerçekten zor bir durum. Her doğan insan gerçek benlik potansiyelleri ile doğar. Yani kendini ortaya koymak, kendini gerçekleştirmek üzerine bir hayat sürmek ister. Bizim kendi karakterimiz var ama hayatta bizi değiştirmek isteyen insanlar da var, veya bulunduğumuz ortam ve toplum yüzünden değişiriz.

Gerçek benliğimizi kaybedince onu geri bulamazsınız. Bende bu çaresizliği kendim yaşadım. Gerçek ben önceden nasıldım? Kendi neşemi, hislerimi, düşüncelerimi kaybetmiş duruma geldim. Aslında bir zaman sonra anladım ki; ne kadar çok istesem veya çabalasam, bunlara rağmen eski ben tekrar olamam ama onun yerine yeni kendimin en iyi versiyonu olabilirim. Olgunlaşmış ve daha güçlü, yeni bir benlik kazandım ama ben hala aynı benim. Sadece zorluklar ile güçlenmiş, büyümüş, akıllanmış yeni biriyim. İşte o an rahatladım, yeni benliğimi çok sevdim ve kabullendim. Hayatımız boyunca o merdivenlerden çıkarız ve her basamak bizim ruhumuzu değiştirir. Artık geri adım atamayız, sadece ileri(yükarı) doğru yürürüz.

Kendinizin her halini sevin ve kendi sevginizi başkalarına hediye edin. Değişmekten korkmayın ama kim olduğunuzu da unutmayın ve nerden geldiğinizi de. Sadece başkaların sizi değiştirmesine musade etmeyin. Kimse için uygun insan olmayın. Kendi isteklerinizi veya prensiplerinizi başka insanlar uğruna baştırmayın. Hiç bir zaman pes etmeyin ne olursa olsun. Kendinizi kimseye ezdirmeyin. Kendiniz ve samimi olabileceğiniz ortamları ve arkadaşlarınızı seçin. Başkaların sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamayın, bu sizin hayatınız, kimseyi ilgilendirmez. Hayallerinizin peşinden gidin, düşerseniz bile her zaman tekrar kalkabilirsiniz. Kendi güçünüze inanın!

Abone Ol 
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?
%d blogcu bunu beğendi: